pirmdiena, 2008. gada 7. jūlijs

Rīgu apmeklēs pasaules līmeņa kinozvaigzne Ornella Muti


Pazīstamā kinoaktrise, kuras tēvs ir itālis, bet māte – igauniete, atgriežas pie savām Baltijas saknēm, lai attīstītu Baltijas kinematogrāfiju un satiktos ar saviem cienītājiem.


No šā gada 19. līdz 21. jūlijam Rīgā norisināsies virkne pasākumu Ornellas Muti Baltijas tūres ietvaros. Divu dienu laikā plašai publikai būs iespēja satikties ar visā pasaulē pazīstamo itāļu aktrisi, kā arī kļūt par vienu no pirmajiem, kas ieraudzīs pēc Ornellas Muti dizaina veidoto juvelierizstrādājumu kolekciju.

Itāļu kino zvaigzne Ornella Muti, kas izveidojusi žilbinošu karjeru pasaules kinematogrāfijā, vēlas dot jaunu stimulu Baltijas kino nozarei, atbalstot Baltijas mākslinieciskos projektus. Viņa arī kļūs par itāļu kinematogrāfa „vēstnieci” Rīgā, un šā ceļa pirmais solis ir Ornellas Muti Baltijas tūre, kas sāksies 19.jūlijā, kad aktrise organizēs pieņemšanu Latvijas ievērojamākajām personām. Savukārt 20. un 21.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā notiks tikšanās ar Ornellu Muti, kuru laikā aktrises daiļrades cienītāji varēs uzdot dažādus jautājumus zvaigznei – par pirmo juvelierizstrādājumu kolekciju, īpašo misiju Baltijā, karjeru, nākotni.


Rīdzinieki arī būs vieni no pirmajiem, kas ieraudzīs juvelierizstrādājumu kolekciju, kurai iedvesmu aktrise smēlās, iespaidojoties no gleznainiem nostūriem un jauniem atklājumiem savu darba ceļojumu laikā. Daudzu gadu laikā viņa uz papīra radīja veselu kolekciju, kuru, pateicoties lielai starptautiskai kompānijai KGC, nolēma iedzīvināt. „Es vēlos darīt sievietes laimīgas. Visas sievietes mīl rotaslietas, savukārt es tiecos pretī pilnībai un mīlu labi pagatavotas lietas. Man gribējās radīt skaistus, kvalitatīvus juvelierizstrādājumus par pieņemamu cenu. Ļoti svarīgi, lai visas sievietes, kuras vēlētos tos iegādāties, varētu to izdarīt bez grūtībām. Brīnišķīgas rotaslietas, kuras mēs nēsājam, stiprina mūsu pārliecību par sevi. Es tiecos pretī tam, lai dotu katrai sievietei spēku ticēt sev un dāvāt sev baudu,” stāsta Ornella Muti.

Visus Ornellas Muti kolekcijas priekšmetus var iegādāties tikai oficiālajā interneta mājaslapā www.ornella-muti.com. No 2008.gada 1.jūlija ir arī iespēja pasūtīt rokassprādzes „Free Me if You Love Me” ar piegādi Rīgā un saņemt tās Ornellas Muti Baltijas tūres ietvaros 19., 20., 21. jūlijā. Ornella Muti (Frančeska Romana Rivelli) dzimusi 1955.gada 9.martā Romā. Viņa filmējusies aptuveni 100 kinofilmās un vairākos desmitos seriālu. Starp daudzajiem apbalvojumiem, kas piešķirti aktrisei, īpaši var izcelt „Nastro d’Argento” („Sudraba lente”), saņemta 1988. un 1989. gadā, „Grolla d’Oro” („Oskara” itāļu analogs), saņemta 1998.gadā. Pēdējos gados Ornella Muti nodarbojas ar labdarību, līdzdarbojoties itāļu kino klasikas saglabāšanā. Pateicoties Ornellas Muti dāsnajam ziedojumam, tika atjaunota slavenā Itālijas kino klasiķa Frederika Fellini filma „Toby Dammit” (1968.gads).

Nav komentāru: